Manisa Haberleri

Belediye Başkanı Buğday Hasadı Yaptı

Haber 02.07.2015 17:02 Perşembe
Balıkesir’in Altıeylül ilçesi Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Köylüköy mahallesinde 2015 buğday hasadına katılarak biçerdöver ile hasat yaptı.
Köylüköy’de yılın ilk hasadı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Köylüköy Muhtarı Aytekin Yıldız ve hasat sahibi vatandaşların katılımıyla başladı. Hasat alanında Başkan Kafaoğlu’nu karşılayan Muhtar Yıldız “Başkanım 2015 Köylüköy buğday hasadına hoş geldiniz. Havaların yağışlı gitmesi nedeniyle hasadımız bir hafta gecikmeli olarak başladı. Havalar açıldı hasadımızı başlattık. İnşallah afatsız bir sezon olur, çiftçimizin de yüzü güler” dedi.
Hasat döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Zekai Kafaoğlu ise “Hasat dönemi hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah bol ürünler versin. Kazasız belasız, sağlık afiyetle hasadı yapıp, hasadın ürünlerinden de hayırlı bir şekilde istifade etmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.
Gençlik yıllarında orakla buğday biçtiğini hatırlatan Başkan Kafaoğlu, teknolojinin ilerlemesiyle makinelerin insan gücünün yerini aldığını, işi daha hızlı ve kolay hale getirdiğini söyledi. Hasat alanındaki biçerdöverin kaptan koltuğuna oturan Başkan Kafaoğlu, başarılı bir şekilde buğday biçip, tankta biriken hasadı römorklara naklettirdi.