Manisa Haberleri

İç Anadolu Basını Kırşehir’de İftarda Buluştu

Haber 02.07.2015 17:39 Perşembe
İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Kırşehir Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeği, Bağbaşı Yerleşkesi’ndeki Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde verildi.
Yemeğe, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar, Ankara Medya İhtisas Gazeteciler Federasyonu Başkanı Kenan Macit ile Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Konya illerinin federasyon ve cemiyet başkanları katıldı.
Bagbaşı yerleşkesinde gerçekleşen yemeğe Kırşehir’den Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu, Ahi Tv Sahibi ve MÜSİAD Kırşehir Temsilcisi Hasan Eraslan, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Kırşehir Çiğdem Gazetesi Sahibi Murat Seyitgazioğlu, Memleket Gazetesi Sahibi Murat Sürmeli, Anadolu Ajansı Temsilcisi Abdullah Yıldız ve İhlas Haber Ajansı (İHA) Kırşehir Temsilcisi Enderhan Öz ile çok sayıda basın mensubu da katılım gösterdi.
Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu’nun, ilkini geçen yıl gerçekleştirdikleri iftarda, İç Anadolu Bölgesi’nin basın örgütlerini bir araya getirerek hem tanıştıklarını, hem de yerel basının sorunlarını görüştüklerini söyledi ve bugün bir kez daha bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in üniversitenin çalışmalarını anlattığı konuşmasında, basının işlevi üzerinde durdu ve 1,5 aylık yönetim olmalarına rağmen, her ortamda basının yanında olduklarını söyledi.
Seçim sonuçlarından koalisyon çıkmasının tesadüf olmadığını anlatan İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Adem Alemdar ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; "İçinde yaşadığımız günler ülkemiz adına önemli günler. Hemen yanı başımızda PKK Devleti kurulmak üzere. Tam da Türkiye’de seçimden bir koalisyon çıkmış. Bunun tesadüf olduğunu zaten düşünmüyoruz. Bu önemli tarihi günlerde ülkemizin bir tarafında iflasın eşiğinde bir ülkeye yardım etmemiz gerektiğini söyleyen bir milletvekili var. Aynı milletvekili Türkiye’nin güneyindeki savaştan kaçınmaya çalışıyor ama her türlü yardımı yapıyor. Türkiye’yi suçluyor ve biz bu insanlarla aynı havayı teneffüs ediyoruz maalesef" dedi.
Program Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ile yerel basın çalışanlarının soru cevap bölümü ile devam ederken Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Aşıkpaşa Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Arıöz, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel’e desteklerinden dolayı teşekkür etti ve plaket verdi.