Manisa Haberleri

Vali Çelik: ’Huzur Ve Kardeşlik Ortamına Herkesin Sahip Çıkması Gerekir’

Haber 02.07.2015 21:49 Perşembe
Batman’da şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen iftar yemeğinde konuşan Batman Valisi Azmi Çelik, "Dünyanın varlığını bağışlasalar bir annenin evladı için döktüğü gözyaşı kadar kıymetli olamaz. Bu nedenle büyük değer atfettiğimiz huzur ve kardeşlik ortamına herkesin içtenlikle sahip çıkması gerekir" dedi.
Bir düğün salonunda şehit yakınları ve gazilerin onuruna verilen iftar yemeğine katılan Batman Valisi Azmi Çelik, şehit yakınları ile gazilere hitaben bir konuşma yaptı. Çelik, "Sizler bizler için ülkemiz için en değerli varlıklarınızı feda ettiniz. Devletimiz ve milletimiz sizleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Gazilerimiz de bugün müreffeh içindeki ülkemizde unutulmaz bir yere sahiptirler" dedi.
Milletimizin doğulusuyla, batılısıyla tarih boyunca vatanı, milleti, inançları, birlik ve beraberliği için, yeri geldiğinde canını vermekten geri kalmadığını ifade eden Vali Azmi Çelik, şöyle konuştu:
"Bu nedenle şehitlik mertebesi çok ulvi bir mertebedir. Bu vesileyle vatanları için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi bir kez daha hürmetle, minnetle yad ediyorum"
"Rabbim hiç kimseye evlat acısı göstermesin" diyen Çelik, şunları kaydetti: "Dünyanın varlığını bağışlasalar bir annenin evladı için döktüğü gözyaşı kadar kıymetli olamaz. Bu nedenle büyük değer atfettiğimiz huzur ve kardeşlik ortamına herkesin içtenlikle sahip çıkması gerekir. Devletimiz gazilerine mutlak suretle sahip çıkmaktadır."