Manisa Haberleri

Ümraniye’de Yetimler İftarda Buluştu

Haber 02.07.2015 22:05 Perşembe
Ümraniye’de bulunan yetimler ve kimsesiz çocuklar, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında yetimler, öksüzler ve kimsesiz çocukları unutmadı. Ümraniye Belediyesi tarafından bir nikah salonunda düzenlenen iftar programında buluşan çocuklar, iftar öncesi Ramazan ayına özgü oyunları izleyerek keyifli dakikalar geçirdi. Hep birlikte dua edip aileleriyle birlikte oruçlarını açan çocuklar, birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı.
Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Serap Eşit Elveren hep birlikte iftar yapmaktan dolayı mutluluğunu ifade ederek, “Bugün Ramazan’ın 15’i, 15 gündür bu güzel ayda hepimiz evlerimizde komşularımızla, akrabalarımızla iftar sofralarımıza oturuyoruz. Ama bugünkü iftar soframızda sadece benim için değil burada aynı anda iftarımızı açmak bütün misafirlerimiz için çok özeldir. Bugün aramıza AK Parti İlçe Başkan Yardımcımız, AK Parti yönetim kurulu üyelerimiz, AK Parti İlçe Başkanımızın eşleri, belediye başkan yardımcılarımızın eşleri, bayan müdürlerimiz ve sizlerle birlikte kocaman bir aile olduk. Yaklaşık 2 senedir, kültür merkezinde sizlerle birlikte çok güzel anlara şahitlik ettik, bugün bu iftar sofrası da benim için bunlardan bir tanesiydi. Bugün, oğlumla, kızımla, arkadaşlarımla birlikte, aynı anda iftarımı açmak hem büyük bir mutluluk hem de büyük bir onur” dedi.