Manisa Haberleri

Başkan Topbaş, Muhtarlarla İftarda Buluştu

Haber 03.07.2015 09:45 Cuma
İstanbul’daki muhtarlarla iftarda bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Başkanı olarak katıldığı BM toplantısında dünya ülkelerinin yöneticilerine İstanbul’da asırlardır devam eden barış iklimini örnek gösterdiğini söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki muhtarlar ve aileleriyle iftarda buluştu. İBB’nin Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen iftarda İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile diğer bürokratlar da yer aldı.
İftar sonrasında muhtarlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, dünyanın 122 ülkesinden daha büyük olan medeniyetlerin beşiği İstanbul’a muhtarlarla birlikte hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Sizler devletimizin en uç noktalarında hizmet vermektesiniz. Vatandaşı dinlemek, sorunlarını çözmek ve devletin varlığını hissettirmek zorundasınız. Sizler mahallelerinizde demokrasinin bir yansıması olarak bulunmaktasınız” dedi.
Ramazan-ı Şerif’in oluşturduğu rahmet ve barış ikliminin dünyadaki kan ve gözyaşını dindirmesini dileyen Kadir Topbaş, geçen hafta New York’ta UCLG Başkanı olarak katıldığı Birleşmiş Milletler toplantısında dünya ülkelerinin yöneticilerine seslenme imkanı bulduğunu söyledi.
BM’deki konuşmasında, İstanbul’un asırlardır farklı kültürlerdeki insanları ve farklı dinlerin ibadethanelerini kardeşçe bir arada yaşattığını anlattığını ifade eden Topbaş, “İstanbul bu özellikleriyle dünyaya en güzel barış mesajlarını veriyor. Dünyadaki 7 milyon zenginin israfı 2 milyar insanı doyurur. Yeter ki insanlık ölmesin, yeter ki dünyada huzur ve güzellik olsun” diye konuştu.