Manisa Haberleri

Milletvekili Şahin’den Otomotiv Test Merkezi Açıklaması

Haber 03.07.2015 11:50 Cuma
Bursa’nın Yenişehir ilçesinde esnafı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, otomotiv test merkezi hakkında çıkan asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, ihaleyi bir İspanyol firmasının almak üzere olduğunu müjdeledi.
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişenir’de esnafı ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dünya’da 7 otomobil test merkezi olduğunu söyleyen Milletvekili Şahin, bir test merkezinin de Türkiye’de kurulması için çalışmaların 8. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başlatıldığını ifade ederek, “4 bin 200 dönüm üzerine kurulacak test merkezinde her alanda çalışmalar yapılacaktır. Bizler yolun en başından beri bu önemli yatırımın Yenişehir’e kazandırılması için yoğun mesai harcadık” dedi.
Şahin, bir takım kişiler tarafından ortaya atılan spekülasyonlara itibar edilmemesini isteyerek, “Arazilerin bedelleri halkımızın hesaplarına yattı, ihalesi yapılan işi bir İspanyol firması almak üzere. Bundan sonra otomotiv test merkezi Bursamıza, Yenişehirimize kazandırılacak. Otomotiv endüstrisinin çok zengin olduğu Bursamız bu uluslararası proje ile ayrı bir ivme kazanacak” diye konuştu.
Söylentilerin kendi kulağına da geldiğini kaydeden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İşadamlarımız, sanayicilerimiz ve halkımız rahat olsunlar. Otomotiv test merkezi Yenişehir’e yapılacak. İnşallah 1-2 ay gibi kısa süre içinde projesi çizilecek ve hemen ardından yapım işlerine başlanacak. Ben bu vesile ile emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum”.