Manisa Haberleri

Başkan Karaosmanoğlu Ramazan Ayında Vatandaşla Buluşmayı Sürdürüyor

Haber 03.07.2015 12:31 Cuma
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ramazan ayının yarısı geride kalırken bu süreçte Kocaeli’nin her noktasında vatandaşlarla bir araya gelmeye çalışıyor.
Bereket, huzur ve kardeşlik ayı olan Ramazan’da, şehrin her noktasında halkla bir araya gelmeye çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vatandaşın sofrasına da konuk oluyor. On iki ilçede halkın samimi ilgisiyle karşılaşan Başkan Karaosmanoğlu, iftar öncesi de halkla olan sohbetlerinde, “Sofralarınızı açtığınız gibi gönlünüzü de açıyorsunuz bu mübarek Ramazan ayında. Yemeğinizi bölüşüyor, muhabbetinizi de paylaşıyorsunuz. Bizlerde her zaman olduğu gibi dost meclislerinde halkımızla bir ara araya gelerek, sizlerle hasbihal ediyoruz. Çok şükür bu bilinçten kopmadan emanet olarak beklediğimiz bu makamın hakkını vermeye çalışıyoruz. Ramazan ayının bereketini her yerde yaşıyor ve görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Ramazan ayının barış ve kardeşlik atmosferinde geçtiğinin altını da çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Yarınlar güzel olsun, çocuklar gülsün diye güçlü olmak zorundayız. Güçlü bir geleceğe giden yolda çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca tüm hemşehrilerimi kucaklaşmaya, hasret gidermeye, tanışmaya, velhasıl birlik olmaya ve bir olmaya davet ediyorum” dedi. İlçe Belediyelerin organize ettiği halkla birlikte yapılan iftar programlarına da katılan ve her fırsatta vatandaşların evlerine de konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, burada karşılaştığı sorunları da hızlı bir şekilde çözüm arıyor. Ramazan ayının öneminden de bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Tüm vatandaşlarımızın sofralarını komşularına, akrabalarına ve özellikle yetimlere açmalarını istiyorum. Bu ayın güzelliğini kuracağımız sıcak ilişkilerle ancak doyasıya yaşayabiliriz. Bizim inancımız bunu bize söylüyor” hatırlatmasını da yaptı.