Manisa Haberleri

Başkan Karaosmanoğlu Dünya Yetimler Günü İftarına Katıldı

Haber 03.07.2015 12:48 Cuma
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ramazan ayının her 15’nci gününde kutlanan Dünya Yetimler günü nedeniyle düzenlenen iftar programına katıldı.
Dünya Yetimler Günü nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği, İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Ay Işığı Derneğinin de katkılarıyla düzenlenen iftar programı Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. 226 Yetimin yanı sıra 101 aile üyesinin de katıldığı iftar programında bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ramazan ayının her 15’nci günü kutladığımız Dünya Yetimler Günü nedeniyle iftar programımıza katılan sizler bizim baş tacımızsınız. Yetimlerimiz Rabbimizin bize emanetidir. Kim yetimi sevindirirse Allah’ı sevindirmiş demektir. Bizler yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Sizlerin derdi bizim derdimizdir. Yetim gülerse, dünya güler” dedi.
Yetim çocukların aileleriyle birlikte katıldığı iftar programına, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, AY Işığı Derneği Başkanı Cihat Kaçmer katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında ayrıca, “İHH ve Ayışığı derneğimiz yetimlerin sorunlarını kendilerine dert edindiler. Büyükşehir Belediyesi olarak yetimlerimizin sorunlarıyla bizde ilgileniyoruz. Gençlerimizin insanlığa hizmet eden, ahlaklı, üretken bir nesil olarak yetişmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Dünya Yetimler günü nedeniyle verilen iftar programına eşi Ayşe Güzeloğlu ile katılan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu dünyada rahmet, bu dünyada merhamet, bu dünya da şefkat, onların varlığı ve anlamı yetimler sayesindedir. Bizler yetim bir Peygamberin ümmeti olarak, en değerli emaneti yetimler olarak görmek, yetimlerimize sahip çıkmak, onlarla birlikte olmak, başlarını okşamak, yoksulluklarını azaltmak, sevgilerini çoğaltmak ve arzularını karşılamak zorundayız. İnanan bir Müslüman olarak, nerede bir yetim görürsek, onun yanında olmak, acısını dindirmek ve onlarla birlikte el ele yürümek zorunluluğundayız. İHH’nın ve Ayışığı’nın gönül verenlerine gönülden teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi.