Manisa Haberleri

Orhangazi Meslek Yüksek Okulu Açılıyor

Haber 03.07.2015 12:59 Cuma
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Orhangazi’de yapımı tamamlanan Uludağ Üniversitesi Orhangazi Meslek Yüksek Okulu binasının son durumunu ve açılışını görüşmek üzere Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Üniversite Yapma Derneği yöneticilerini makamında kabul etti.
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 24. Dönem Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Eski Kaymakamı ve Üniversite Yapma Derneği Başkanı Mustafa Selman Yurdaer, Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, Orhangazi MYO Müdürü Doç. Dr. Erkan Yaslıoğlu ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Nizamettin Alkan’ın hazır bulunduğu ziyarette Orhangazi’de Asil Çelik AŞ tarafından yapımı tamamlanan Uludağ Üniversitesi Orhangazi Meslek Yüksek Okulu binasının açılış öncesi son durumu ve yapılması gerekenler konuşuldu.
EKİM AYINDA AÇILACAK
İnşaatı tamamlanan Orhangazi MYO binasının açılışa hazır hale getirilmesi için gerekli olan çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda inşaat, alt yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili konular görüşüldü.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Orhangazi MYO’nun açılış tarihi ile ilgili olarak ekim ayına işaret ederken, özellikle doğalgaz ve kanalizasyon çalışmasının mutlaka tamamlanması ile birlikte taşınma işleminin gerçekleştirileceğini belirtti.
BELEDİYEDEN TAM DESTEK
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, belediye olarak gerekli malzeme desteğini sağlayacaklarını ifade ederken, çevre düzenlemesi ve peyzaj gibi konularda da Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak çalışmalar yapılacağını kaydetti.
Orhangazi Meslek Yüksek Okulunun acil ihtiyaçları ile ilgili olarak en önemli görünen doğalgaz çalışmasının başlatılması ile ilgili olarak EPDK’da resmi işlemlerin tamamlandığı, Orhangazi bölgesindeki doğalgaz alanında yetkili firmanın önümüzdeki günlerde bu çalışmaları da başlatacağı kaydedildi