Manisa Haberleri

Bozüyük Belediyesi Sel Baskını Yaşanan Tozman’da Yaraları Sardı

Haber 03.07.2015 14:55 Cuma
Bilecik’in Bozüyük Belediyesi, yoğun yağış nedeniyle sel baskını yaşayan İnhisar ilçesine bağlı Tozman Köyü sakinlerine 3 akşam iftar yemeği vererek yaralarını sardı.
Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen iftar yemeği, sel baskını dolayısıyla zor günler yaşayan Tozman Köyü sakinlerini aynı iftar sofrasında bir araya getirdi. Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın çok istemesine rağmen yoğun programları nedeniyle katılamadığı iftar yemeklerine Başkan Bakıcı’yı temsilen belediye başkan yardımcıları katıldı.
Belediye tarafından verilen son iftar yemeğine ise Belediye Başkanı Fatih Bakıcı adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Yürükçü katıldı. Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın geçmiş olsun dileklerini ileterek ‘her zaman yanınızdayız’ mesajını iletti. Ayrıca yaşanan sel baskınından psikolojik olarak etkilenen çocuklara Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın armağanı olarak çeşitli hediyeler takdim etti. Çocuklarla yakından ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Topluca yenilen iftar yemeği ve yapılan duaların ardından Köy Muhtarı İbrahim Özmen ve kardeşi tarafından seslendirilen ilahiler dinlendi. Köy Muhtarı Özmen “Yaşanan afet sonrasında bu mübarek günlerde 3 gün bizi sofralarımızı bereketlendiren zor günlerimizde vatandaşlarımıza iftar yemeği veren Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya köy halkım adına teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun” dedi.
İftar programına İnhisar Kaymakamı Hakan Keskin, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükçü, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Nihal Arslan ve köy sakinleri katıldı.