Manisa Haberleri

Üniversite Yolunda Doğru Tercih

Haber 03.07.2015 15:44 Cuma
Üniversite öğrencisi adayları için LYS sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih maratonu başladı. Üniversite yolunda öğrenciler için en önemli konu doğru tercih. İstanbul Aydın Üniversitesi, 6-14 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde kuracağı 163 tercih merkezi ile adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vermeyi hedefliyor.
Gerçekleştirdiği akademik çalışmaları ve fiziksel yapısıyla tercih edilme başarısını her yıl korumayı başaran İstanbul Aydın Üniversitesi, 6-14 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde kuracağı 163 tercih merkeziyle adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vermeyi hedefliyor. 10 fakültede 56 lisans programı, 3 meslek yüksekokulunda 117 ön lisans programı, 4 uzaktan eğitim programı, Yabancı Diller Yüksekokulu, 18 araştırma merkezi ile Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ile İstanbul Florya, Bahçelievler, Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve Tepekent Yerleşkeleri’nde eğitim hayatını sürdüren İstanbul Aydın Üniversitesi, 33 bini aşkın öğrencisiyle son 7 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olma özelliğini koruyor.
Öğrencilerin aldığı puan kadar doğru tercih yapmalarının da son derece önemli olduğu bu dönemde, rehber öğretmenler ve akademisyenlerle birlikte adayların başarı sıralamalarının doğru üniversite ve bölümle en iyi şekilde değerlendirebilmesi için öğrencilere tercih danışmanlığı yapacak İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul, Ankara, Çorum, Bolu, Çankırı, İzmir, Düzce, Trabzon, Kırıkkale, Zonguldak, Eskişehir, Antalya, Alanya, Isparta, Muğla, Aydın, Manisa, Burdur, Denizli, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Kayseri, Sakarya, Nevşehir, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Tokat, Konya, Amasya, Kütahya, Aksaray, Afyon, Samsun, Sinop, Balıkesir, Yalova, Diyarbakır, Bingöl, Elazığ, Batman, Mardin, Şırnak, Erzurum, Iğdır, Ağrı, Van, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlı Urfa, Malatya’da tercih merkezleri kurularak öğrencilere ve velilere bilgilendirme sağlamayı hedefliyor.