Manisa Haberleri

Başkan Dündar, Orucunu Yetimlerle Açtı

Haber 03.07.2015 16:12 Cuma
Osmangazi Belediyesi’nin, her yıl Ramazan ayının 15’inde kutlanan Dünya Yetimler Günü münasebetiyle verdiği geleneksel Yetim İftarı Sukaypark tesislerinde gerçekleştirildi. Bursa Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocukların katıldığı iftar sonrası Başkan Dündar, yetim çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Dünya Yetim Günü dolayısıyla Sukaypark’ta verilen iftar yemeğine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Belediye Başkan Yardımcıları, Bursa Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri ile, kurumda kalan 70 yetim çocuk katıldı. İftar öncesi masaları tek tek gezip, iftara katılan çocuklarla tek tek ilgilenen, onlarla sohbet eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediye olarak bizlerin gerçekleştirdiği birçok yatırımının yanında, sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz var. Birlik ve beraberlik duygularının gelişmesine, yardımlaşmaya, dayanışmaya yönelik gerek yurt içi gerek yurt dışında faaliyetlerimiz var. Bu gün de burada, böyle önemli faaliyetlerimizden birinde sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
Çalışmalarını, bu şehri kuran, bu şehre adını veren devlet adamlarından aldıkları düstur ile sürdürdüklerini, sadece Osmangazi ve Bursa için değil, tüm insanlık adına hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Sadece kendimiz için değil, tüm insanlık için bu çalışmaları yürütüyoruz. Şeyh Edebali hazretlerinin dediği gibi, “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ felsefesi ile hareket ederek, bizler de insanımıza hizmet ediyoruz. Bu hizmeti yaparken de, Osmangazi’nin tamamını hedefliyoruz. Bursa dışında da, örneğin Balkanlarda Kafkaslarda Ortadoğu’da, nerede yardıma muhtaç bir kardeşimiz varsa onların yardımına koşmaya özen gösteriyoruz. Bu akşam burada bulunan siz değerli kardeşlerimize de, bize böyle bir fırsat sunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Size, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyor, Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” diye konuştu.
Bursa Çocuk Esirgeme Kurumu Gönül Elçisi Halime Topal da, yaptığı konuşmada yetim çocukları bir araya getirerek onlarla iftar sofrasına oturan Başkan Dündar’a çok teşekkür etti.
Bu gece çok mutlu olduklarını ifade eden Topal, “Cenab-ı Allah, yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde yetimleri ruhen, bedenen ve ekonomik olarak korumanın, dinimizin bir gereği olduğunu bildirmektedir. Peygamber efendimiz de bir hadisinde, ‘Kim ki dünyada yetimlerin yüzünü güldürürse, o kişi ahirette de bizimledir’ buyuruyor. Yetim gülerse dünya güler diyerek bizleri ağırlayan Osmangazi Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından iftar yemeğine katılan çocuklar, Hacivat ile Karagöz ve illüzyonist gösterisi ile eğlendiler. İftar programı sonunda Başkan Dündar, geceye katılan çocuklar ile Çocuk Esirgeme Kurumu görevlilerine çeşitli hediyeler verdi.