Manisa Haberleri

Manavgat Devlet Hastanesi’nde Kiosk Randevu Sistemi Başladı

Haber 03.07.2015 17:17 Cuma
Antalya’nın Manavgat ilçesi Devlet Hastanesi’nde, muayene olmak için gelen hastaların randevu sırasında beklemelerinin önüne geçmek ve hastalara kolaylık sağlamak amacıyla "Kiosk Randevu Sistemi" hizmete sunuldu.
Manavgat Devlet Hastanesı Yönetici Başhekimi Dr. Mehmet Çınar yaptığı açıklamada, hastaların sisteme uyum sağlamaları ve kullanmaları durumunda ilçenin değişik noktalarına "Kiosk Randevu Sistemi" kurmayı planladıklarını belirtti. Dr. Çınar, "Hastanemize muayene için gelen hasta ve hasta yakınları internet üzerinden muayene randevusu almadan geldiğinde, poliklinikler girişindeki randevu bölümünde işlem yaptırmaları gerekiyordu. Zaman zaman burada yoğunluk oluşuyor ve randevu için hastalar uzun süre beklemek zorunda kalıyordu. Bunun önüne geçebilmek amacıyla hastanemizde iki noktaya ’Kiosk Randevu Sistemi’ sunduk. Bu sistem sayesinde hastalar 5 saniye gibi kısa bir sürede T.C’sini girmek suretiyle istediği doktoru seçerek randevu alabilmektedir" dedi.
Yönetici Başhekim Dr. Mehmet Çınar, Devlet Hastanesi yönetimi ve çalışanları olarak en büyük amaçlarının vatandaşların memnuniyeti olduğunu da sözlerine ekledi.