Manisa Haberleri

Sivas Katliamı Anma Etkinlikleri

Haber 03.07.2015 18:03 Cuma
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Sivas Katliamı Anma Programı” kapsamında kente gelen Sadık Gürbüz, Menderes Samancılar ve İsmail Kaya ile bir araya geldi.
Gerçekleşen görüşmede Sivas katliamı, o gün Sivas’ta yaşananlar, Eskişehir, Odunpazarı gibi pek çok konuda konuşuldu. Eskişehir’in çağdaş, modern ve oldukça güzel bir şehir olduğunu kaydeden Sadık Gürbüz, “Eskişehir Türkiye’nin gözdesi haline gelmiş bir şehirdir” dedi.
Menderes Samancılar, insanların hayalleri doğrultusunda İstanbul’a kaçtığını fakat kendisinin Eskişehir’e geldiğini belirtti. Ağabeyinin askerliğini Eskişehir’de yaptığını ve 17 yaşında ilk kez evden kaçtığında Eskişehir’e geldiğini ve burada 3 gün çalıştığını kaydetti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir ve Odunpazarı hakkında Sadık Gürbüz, Menderes Samancılar, İsmail Kaya’ya bilgiler verdi. 3 belediyenin de aynı partili olmasının büyük bir avantaj olduğunu ve Eskişehirlilerin rahatladığını kaydetti.
“Sivas katliamında yaşananlar insanlık suçudur” diyen Başkan Kurt, “İnsanların diri diri yakılması en büyük insanlık suçudur. Faillerinin yargılanmaması, saklanması da suçu işleyenler kadar vicdansızlıktır. Bunların hesabı sorulmalıdır” sözlerini ifadelerine ekledi.
Ziyaretin sonunda Sadık Gürbüz kendisine ait albümü Başkan Kurt’a hediye etti.