Manisa Haberleri

Başkan Ataç Sivrihisarlılarla İftarda Bir Araya Geldi

Haber 03.07.2015 17:59 Cuma
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, düzenlenen iftar yemeğinde Sivrihisarlılarla bir araya geldi.
Tepebaşı Belediyesi ile Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği ve Sivrihisar Eğitim Vakfı işbirliğinde Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri anısına düzenlenen iftar yemeği Altınsaray Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamit Yüzügüllü, Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şakar, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Aslan’ın ve Sivrihisarlıların bir araya geldiği iftarda konuşan Başkan Ataç, Sivrihisar’ın Eskişehir’in gelişimi açısında tarihte önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Zaman zaman Sivrihisarlıların Mihallıççık ve Emirdağlılar gibi bir araya gelmeleri gerektiğini ve bir arada olmalarını ifade etti. Başkan Ataç konuşmasına şöyle devam etti:
“Sivrihisarlı hemşerilerimle 4’üncü kez bir araya geliyoruz. Rahmetli babamın anısına ve baba ocağım olan Sivrihisarlı hemşerilerimizle bir arada olmak için bir olmak için her yıl iftarımızı düzenliyoruz. İftar sofrası ayırt edilmeksizin bir araya gelinen özellikli bir sofra. Bu sofrada bizlerle bereketi paylaştığınız için teşekkür ederim.”
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamit Yüzügüllü, Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şakar, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Aslan konuşmalarında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak kendilerine desteklerinden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür ettiler. Sivrihisarlıların bir araya geldiği iftar yemeğinde ayrıca yazarlar Ziya Kandilci ve Osman Afifi, Sivrihisarı Hazretleri’nin 5’inci kuşak torunu eğitimci yazar Arif Dinçer tarafından Sivrihisar tarihinde önemli yer eden Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri ve Osman Afifi Sivrihisari Hazretleri hakkında bilgi verildi.