Manisa Haberleri

Öznur Çalık, Kuluncak İlçesine Yol Müjdesi Verdi

Haber 03.07.2015 21:41 Cuma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kuluncak-Hekimhan yolunun yapım ihalesinin tamamlandığını açıkladı.
7 Haziran seçimleri sonrasında Kuluncak ilçesine teşekkür ziyaretinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, partisinin Kuluncak ilçe başkanlığında yapılan toplantıda, 7 Haziran’da verilen destek için teşekkür etti. Çalık, “Kuluncak yerel yönetimlerde AK Parti’ye geçti, hizmetler gelmeye başladı. Kuluncak AK Parti döneminde hizmetleri görmeye başladı. Şimdi yeni bir hizmet daha geliyor. Kuluncak verdiği desteğin binlerce kez şükürler olsun ki hep hizmetle karşılığını buldu. İçme suyu ile yolu ile göletleri ile okulları ile hizmetleri ile Kuluncak buluştu. Kuluncak-Hekimhan arası yolun yapım ihalesi yaklaşık 25 milyon TL tutarındaki bedelle yapıldı. Yolun yapımını aynı zamanda Malatya-Hekimhan arasındaki duble yol çalışmasını yürüten firma aldı. Karayolları Genel Müdürlüğümüz ihale sonucunu onayladığı andan itibaren de Kuluncak-Hekimhan arasındaki yolunda yapımı hızlı bir şekilde başlayacak. Kuluncak-Hekimhan yolumuz hayırlı olsun. Sofular bölgemize çok güzel bir gölet yaptık. Sulama kanallarını yaptık. Bu yetmedi, Karaçayır ve Biçir bölgelerimize de göletler yapılıyor” dedi.
Çalık, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyra’ı ziyaret etti. Çalık, “Her şeye hazırlıklı olun, iktidar olabiliriz, muhalefet olabiliriz. Ya da yeniden seçim olabilir. Dolayısıyla hepimiz yarın seçim varmış gibi çok net hazırız. Sayın Başbakanımızın arkasında sonuna kadar mücadele etmeye varız ve hazırız. Ben bir kez daha Kuluncak Belediye Başkanımız Mehmet Boyraz nezdinde tüm Kuluncaklı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, son kararname ile tayini Elazığ’ın Kovancılar ilçesine çıkan Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu’yu da ziyaret etti. Çalık, Kaymakam Gündoğdu’ya ilçeye vermiş olduğu hizmet ve kazandırmış olduğu projelerden dolayı teşekkür etti.