Manisa Haberleri

Reyhanlı Zabıta Ekiplerinden Esnaf Denetimi

Haber 04.07.2015 10:12 Cumartesi
Hatay’ın Reyhanlı ilçe Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerini denetledi.
Reyhanlı Belediyesi zabıta ekipleri gıda üretimi, et ve süt ürünü satışı yapılan iş yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde esnafın hijyen konusuna dikkat etmesi ve çevre temizliğine önem vermesi konularında uyarılar yapıldı.
Ayrıca ruhsat, vergi levhası ve çalışanların üst temizliği konusunda incelemeler yapıldı. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen işyeri ve imalathanelere denetimler sırasında esnaflarda görülen eksikliklerin tamamlanması konusunda bir kereye mahsus olmak üzere uyarı yapılırken, daha sonraki kontrollerde aynı durumla karşılaşılması halinde gerekli yasal işlemler yapılacağı bildirildi.
Yeni Mahalle Atatürk Caddesi, Yeni mahalle TOKİ konutları civarı ve Bağlar Mahallesi Fevzi Tecirli Caddesinde bulunan market, kasap, unlu mamuller ve tavukçularda yapılan kontroller neticesinde son tüketim tarihi geçmiş yoğurt, Et köfte, et ızgara köfte, Piliç yaprak döner ve et dana kıyma gibi ürünlere el konularak Reyhanlı Belediyesi katı atık çöplüğüne dökülmek suretiyle imha edildi.
Zabıta ekipleri bu denetimlerin periyodik olarak yapıldığını vatandaşların sağlığının korunması yönünde esnafa gerekli bilgilendirmenin yapıldığını belirttiler.