Manisa Haberleri

Diyarbakır Polisi Uygulamaları Sıkılaştırdı

Haber 04.07.2015 10:20 Cumartesi
Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde polis, asayiş ve huzur uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamalar neticesinde ilçede bulunan iş yerleri denetlendi. Vatandaşların kimlikleri kontrol edilirken, şüpheli araçlar didik didik arandı.
Halkın huzur ve güveni için çalışmalar yürüten Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, özel harekat polislerinin desteğiyle Kayapınar ilçesinde bulunan ara sokak ve ana caddelerde asayiş uygulaması yaptı.
Özellikle ara sokaklarda bulunan iş yerlerini didik didik arayan polis ekipleri şüpheli buldukları çok sayıda kişinin GBT’lerini sorguladı. Çok sayıda polisin katıldığı uygulamada polis ekipleri şüpheli gördüğü 2 kişiyi, yoklama kaçağı olduğu tespit edilmesiyle gözaltına alınarak ilgili birimlere teslim edildi.
Uygulamaların kentin çeşitli noktalarında da yapıldığı belirtilirken halkın huzur ve güvenliği için bu tür uygulamaların vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik oluşabilecek tehlikeleri önlemek maksadıyla aralıksız süreceği bildirildi.
Gece saat 03.00’a kadar devam eden asayiş uygulamaları hakkında emniyet yetkililerinin kamuoyunu daha sonra bilgilendireceği öğrenildi.