Manisa Haberleri

Kütahya Protokolü, Vali Yılmaz’ın İftarında Buluştu

Haber 04.07.2015 12:47 Cumartesi
Kütahya protokolü, Vali Şerif Yılmaz tarafından verilen iftar yemeğinde buluştu. İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’ndeki iftara Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Vali Yardımcıları Sedat Oktar, Uğur Turan, Hüdayar Mete Buhara, Rıza Gençoğlu,Yüksel Kara ile ilçe kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Mehmet Paköz, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, iş adamı İsmet Güral, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, İl Genel Meclisi üyeleri ve daire müdürleri katıldı.
İftarda konuşan Vali Şerif Yılmaz, "Kütahya’nın gelişmesi için gerek kendim, gerek İl Genel Meclisi’nin, Sivil Toplum Kuruluşları’nın, siyasi partilerin ve vatandaşlarımızın emeği var. İhtiyacımız olan da bu birlik ve beraberlik. Ramazan Ayı birlik ve beraberliğimizin devamında bir vesile olur ve ilimiz daha güzel yerlere gelir inşallah" ifadelerini kullandı.
Yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutlayan Vali Yılmaz, bu yıl bayramlaşma töreninin konseptinde önemli bir değişikliğe gidildiğini açıkladı. Resmi bayramlaşmayı sokağa indirdiklerini ifade eden Yılmaz, " Bayramlaşmamızı bu yıl sabah bayram namazından çıktığımızda cami avlusunda gerçekleştireceğiz. Daha sonra şehitlerimizi ziyaret edip, huzurevinde yaşlılarımız ve çocuklarımızla biraraya geleceğiz. Hepinizin bu bayramlaşma içerisinde yer almanızı isterim, resmi bayramlaşma yerine sokakta bayramlaşalım" dedi.
Vali Şerif Yılmaz, iftarda Kaymakamlar Kararnamesi ile ataması çıkan Vali Yardımcısı Uğur Turan ile Emet Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya başarı belgesi ve plaket, Simav Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ve Hisarcık Kaymakamı Fethi Savran’a plaket takdim ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve yeni görev yerlerinde başarılar diledi.(EFE)