Manisa Haberleri

Cep Telefonu Hırsızları Yakalandı

Haber 04.07.2015 13:28 Cumartesi
Ataşehir’de girdikleri teknoloji mağazasından 400 bin TL değerinde 220 adet cep telefonu çalan şüpheliler yakalandı.
Olay, 26 Haziran’da Ataşehir ilçesi Fetih Mahallesi Kayısı Sokak üzerinde bulunan bir iş yerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, motosikletli şüpheliler bir teknoloji mağazasından 400 bin TL değerinde 220 adet cep telefonu çaldı. Telefonlarla yetinmeyen zanlılar işyerinde fark ettikleri para kasayı oksijenle açarak, içinde bulunan bir miktar parayı da aldı. Şüphelilerin yakalanmamak için işyerinin alarm sistemi ve güvenlik kamerasını devre dışı bıraktığı öğrenildi. İhbar üzerine olay yerinde intikal eden polis, şüphelilere ait delil aradı. Çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyene polis zanlıların eşkalini belirledi. Polis yapılan incelemeler sonucu zanlıların olay yerinde bir motosiklet ve bir otomobille geldiğini belirledi.
Zanlıların polisten kaçması uzun sürmedi. Polis yaptığı çalışmalar sonucu B.K. (34) ve M.A. (34) isimli erkek şüphelilerle D.A. (31) isimli kadın şüpheli Kağıthane’de yakayı ele verdi.
Zanlıların ikametinde yapılan aramalarda ise 150 adet çeşitli markalarda cep telefonu, 1 adet LCD TV, 4 adet harici hard disk, 2 adet kamera kayıt cihazı, 1 adet 9 mm çapında tabanca, 1 adet havalı tabanca, 1 adet kaynak makinesi, 1 adet spiral makinesi, 4 adet motosiklet kaskı ele geçirildi.
Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.