Manisa Haberleri

Elazığ’ın Kent Meydanında İnternet Bedava

Haber 04.07.2015 16:07 Cumartesi
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın talimatıyla kent merkezinde bulunan İzzetpaşa Meydanı’na kurulan wi-fi bağlantıları sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
Elazığ Belediyesi, İzzetpaşa meydanı ile belediye merkez hizmet binasında ücretsiz internet hizmeti sunmaya başladı. Elazığlılar günün her saati bu noktalarda, akıllı telefon, tablet veya taşınabilir bilgisayarlar üzerinden internet erişimine sahip olacak. İnternet hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, wi-fi erişimi sağlayan cep telefonlarından “Elazığ Bel wi-fi” bağlantısını seçerek kendi cep telefonu numaralarıyla sisteme giriş yapıp yönlendirmeler doğrultusunda alınacak sms şifresi ile her vatandaş aylık 300 dakika ücretsiz internet hizmetinden yararlanacak.
Ücretsiz wi-fi hizmeti hakkında bilgi veren Elazığ Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Cemil Apaydın,"Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalara devam ediyoruz. Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın talimatları doğrultusunda projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz" dedi.
İnternet hizmetinin çağın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Özellikle gençlerimiz için bu uygulama anlamlı olacaktır. Günümüzde birçok resmi işlem, müracaat, sonuç öğrenme ve bilgilendirme gibi konularda internetten faydalanılmaktadır. Bizler de bu ihtiyacı ücretsiz olarak karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizin kalbi konumuna gelen İzzetpaşa meydanı, farklı uygulamalar sayesinde tam donanımlı bir dinlenme mekanı haline geldi. İkram Çeşmesi ve çay ikramının yapıldığı büfelerin ardından meydanımızda ücretsiz internet hizmeti de sunmaya başladık. Şehrimize ve özellikle gençlerimize hayırlı olsun" diye ifade etti.