Manisa Haberleri

Antalya’da Sıcak Havadan Bunalanlar Denize Koştu

Haber 04.07.2015 16:11 Cumartesi
Antalya’da sıcak havadan bunalanlar deniz ve sulama kanallarında serinledi.
Yüzde 60’lık nemle hava sıcaklığının 34 dereceye yükseldiği turizm başkenti Antalya’da sıcak hava zor anlar yaşattı. Sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler denize akın etti. Deniz suyunun 26 derece ölçüldüğü Akdeniz’de tatilciler deniz ve güneşin keyfini çıkardı. Bazı tatilciler plajdaki gölge bölümde kalırken bazıları ise şezlong ve kum üzerinde bronzlaşmayı tercih etti. Okulların tatil olması ve sınavların bitmesiyle birlikte öğrencilerde deniz keyfi yapmaya başladı.
Sahile gidemeyen çocukların adresi ise evlerinin yakınındaki sulama kanalları oldu.Kepez ilçesi Baraj Mahallesi sınırlarından geçen ASAT sulama kanalı, çocukların denizi oldu. Çocuklar buz gibi suda akrobatik hareketlerde yapmayı ihmal etmedi.
Nemle birlikte sıcaklığın arttığını söyleyen Seyran Turan Tan, “Geçen hafta hava iyiydi. Sıcak kendini göstermeye başladı. Sıcaktan çoktan kaçacak yer yok. Piknik ve denize gidiyoruz. Hafta içi gelemiyoruz. Hafta sonu kalabalık oluyor. Bizde bugün denizi tercih ettik” dedi.
Torunu ile deniz keyfi yapan Mevlüde Bülbül, sıcak havadan denize geldiğini ve torununun denizi çok sevdiğini söyledi.
Kanalda üzerine su serperek serinlemeye çalışan İbrahim Üçel, “Yüzme bilmiyorum. Ellerimle su serperek serinleme çalışıyorum. Denize gidemiyoruz. Bu soğuk su insanı rahatlatıyor” dedi.