Manisa Haberleri

Tokatspor’da Olağan Kongre

Haber 04.07.2015 18:29 Cumartesi
Tokatspor Kulübü Başkanı Emin Yılar, Tokatspor’un kayyuma düşmemesi adına olağan kongrede geçici bir yönetim oluşturduklarını kaydetti
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Tokatspor’da 27 Haziran’da yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile ertelenen olağan kongre bugün gerçekleştirildi. Çoğunluğun sağlanarak divan heyetinin oluşturulmasının ardından kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Mali bilançonun gelir ve gider raporları okunmasının ardından kongrede Tokatspor Başkanı Emin Yılar, veda konuşması yaptığını ifade ederek, Tokatspor’un kayyuma düşmemesi adına olağan kongrede geçici bir yönetim oluşturduklarını söyledi. Pazartesi günü kongre kararı alacaklarını ifade eden Başkan Yılar, bu sayede iki hafta sonra oluşacak olan yeni yönetimin önünü açmış olacaklarını belirterek, “Bu sayede bugün yapılamayan kongreden dolayı kulübün yaşayacağı sıkıntı, kayyuma düşmesinin önüne geçmiş olacağız. Kulüp başkanlığım süresince destek veren herkese teşekkür ediyorum. Tokatspor Kulübü dört dörtlük randımanlı bir ekonomik seviyeye ulaşmadı. Bundan herkesin az çok kabahati var. Önemli olan dün değil bugün ve yarın” dedi.
Başkan Yılar, Tokatspor Yönetim Kurulu Başkanının Serdar Çinkılıç olacağını ifade ederek, “Yanında Ümit İşeri ve TSO Başkanı Ahmet Arat olacak, ekiplerini kuracaklar. Yeni ekip oluşturamayacaklarını söylemeleri ve kulübün kayyuma kalmaması için böyle bir formülün mantıklı olacağını düşündük” diye konuştu.