Manisa Haberleri

Türk Kızılay’ından Kavurma ET Yardımı

Haber 05.07.2015 11:40 Pazar
MUŞ (İHA) – Muş’ta Türk Kızılay’ı Malazgirt Şubesi tarafından, Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere kıyma ve kuşbaşı kavurma et dağıttı.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Malazgirt Şube Başkanı Erhan Aslan, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine 800 gram kutu halinde 84 adet kıyma ve kuşbaşı kavurma et dağıttıklarını belirtti. Asırlar önce iyilik yolculuğuna çıkan Türk Kızılay’ının ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam etiğini ifade eden Aslan ,” Ülke genelinde 700’e yakın şubesi, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü ile Türk Kızılay’ı, tüm bu çalışmaları yardımsever halktan aldığı güçle gerçekleştirmeye devam ediyor. Kızılay’ın gücüne güç katmak isteyen şubeler içinde Malazgirt Şubesi olarak biz de katkıda bulunuyoruz” dedi.
İlçede yardıma muhtaç aileleri tek tek dolaşarak kıyma ve kuşbaşı kavurma et dağıtan Kızılay gönüllüleri ise, ileriki günlerde ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet dağıtarak bu yardımlarına devam edeceklerini belirttiler.
İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi aileler de, Ramazan’da kendilerini hatırlayıp yardımda bulunan Kızılay’a teşekkür ettiler.