Manisa Haberleri

Bozkurt’taki AK Partililer Birlikte Oruç Açtı

Haber 05.07.2015 13:21 Pazar
AK Parti Bozkurt ilçe teşkilatı, Beykoz Belediyesi’nin katkıları ile Bozkurt’taki AK Partililere iftar verdi.
İlçedeki bir düğün salonunda hazırlanan iftar sofralarını dolduran partililer birlikte oruç açtı. İftar sonrası ilk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti Bozkurt İlçe Başkanı Mehmet Balta iftara katılanlara teşekkür ederek Ramazan ayında müslümanların ağır şartlar altında oruç tuttuklarını belirtti.
Başkan Balta, “Geçen yıl Ramazan ayında o günlerde Gazze’de Müslüman kardeşlerimizin üzerine bombalar yağıyordu. Biz burada rahat huzur içerisinde iftarlarımızı açarken onlar zulüm içerisinde eziyet altında iftarlarını açıyordu. Bugünde Uygur Türklerine yapılan Çin vahşetini kınıyoruz onlarında Allah yardımcıları olsun hepinizden Uygur kardeşlerimize dualar bekliyorum” diye konuştu.
İftara katılan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’da konuşmasında Nüfus olarak Kastamonu’nun en büyük ilçesinin Beykoz olduğunu ifade etti. Kaşıtoğlu, “Sizler sanmayın ki Kastamonu’nun en büyük ilçesi Taşköprü ya da Tosya bu bir yanılgı olur Kastamonu’nun en büyük ilçesinin ben Beykoz olduğunu söylesem, Beykoz’un nüfusu 250 bin. 70 Bin’in üzerinde Kastamonulu insan yaşıyor Beyoz’da. Beykoz’da yaşayan yaklaşık 70 Bin Kastamonulunun minimum yüz 50’side Bozkurt’lu" ifadelerini kullandı.
İftar programına, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, belediye meclis üyeleri, partililer ve muhtarlar katıldı.
İftar sonrası ilçe başkanlığında köy muhtarları ile görüşen milletvekilleri gece geç saatlerde ilçeden ayrıldı.