Manisa Haberleri

Çarşı İftarı Sofrası Akçadağ’da Kuruldu

Haber 05.07.2015 13:23 Pazar
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl ilk kez ilçelere yönelik düzenlenen Çarşı İftar programları devam ediyor. İlk kez Doğanşehir ilçesinde başlayan, daha sonra Kale ve Darende ilçeleriyle devam eden Çarşı İftarı programı, bu kez Akçadağ ilçesinde yapıldı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nun konser verdiği program öncesinde kısa konuşmalar yapıldı. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, “Ramazan ayı sizinle güzel. Sizler iftar yemeğimize gelerek güzellik kattınız. Teşriflerinizden dolayı teşekkür ederim” dedi. Kazgan, iftar yemeğinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını da belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür edip, önümüzdeki yıllarda bu tür organizasyonları daha da zenginleştireceklerini söyledi.
Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin ise Ramazan ayının hayır ve bereket ayı olduğunu belirterek, iftar programında vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’ne organizasyondan dolayı teşekkür eden Keskin, 3 yıldır Akçadağ’da güzel şeyler yaptıklarını ve yakaladıkları başarının bir ekip çalışması olduğunu belirterek, tayini çıkması dolayısıyla vatandaşlardan helallik diledi.
Son olarak konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de, Çarşı İftarı programında emeği geçenlere teşekkür ederek, önümüzdeki yıllarda da aynı coşkuyla Ramazan’a kavuşma temennisinde bulundu.