Manisa Haberleri

Taşköprü’de Her Gün Bin Kişiye İftar

Haber 05.07.2015 13:39 Pazar
Yüreğir Belediyesi tarihi Taşköprü üzerinde her gün bin kişiye iftar veriyor.
6 yıldan bu yana sokak iftarlarını devam ettiren Yüreğir Belediyesi, Taşköprü üzerinde yolculara, evine yetişemeyenlere ve ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik her gün iftar saatinde bin kişilik sıcak yemek veriyor.
Ramazan ayının dostluk, sevgi kardeşlik ve bereket ayı olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Her yıl olduğu gibi bu yılda sokak iftarlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu sene 18 ayrı noktada iftar yemeği vereceğiz. Bunun yanı sıra tarihi Taşköprü üzerinde her gün bin kişilik sıcak yemek veriyoruz. Buradaki amacımız yolda olan vatandaşlarımız, evine geciken vatandaşlarımız, yolcularımız ve ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanı sıra kalabalık bir toplulukla iftar yapmak isteyen vatandaşlarımız buraya gelip orucunu açabilirler" dedi.
Düzenlenen iftar yemekleriyle her gün binlerce kişiyle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Çelikcan "Ramazan ayının bütün güzelliklerini en iyi şekilde yaşıyoruz. Buralarda vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz. Vatandaşlarımızın mahalleleri ile ilgili ne istediğini kendilerinden dinliyorum. Böylece vatandaşlarımızın sorunları daha kısa süre içerisinde çözülüyor" diye konuştu.