Manisa Haberleri

Dellallarlardan Nasreddin Hoca Anma Ve Mizah Günleri’ne Davet

Haber 05.07.2015 14:24 Pazar
56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Dellallar Akşehir’in cadde ve sokaklarını gezerek, halkı ve ilçe protokolünü etkinliklere davet etti.
Davul çalarak Belediye Binasına gelen Dellallar, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’dan bahşiş alarak Başkan Akkaya’ya davul çaldırttı. Anma ve Mizah Günleri’nin 5 Temmuz tarihinden itibaren başlayacağının altını çizen Başkan Akkaya, Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin hayırlara vesile olmasını diledi.
KURAN-I KERİM ZİYAFETİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Akşehir’de öğle namazı öncesi Akşehir Belediyesi ile İlçe Müftülüğü işbirliği ile Ulu Cami’de Nasreddin Hoca’nın ruhu için Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.
Ankara Hacı Bayram Veli Cami İmam Hatibi Yunus Koçan, 2001 yılı Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması Türkiye Birincisi olan Ankara Kurtuluş Cami Mehmet Atıcı ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya tarafından okunan Kur’an’ı Kerim, camiyi dolduran yüzlerce kişi tarafından büyük beğeniyle dinlenildi. Kur’an-ı Kerim ziyafeti sonrası camiye gelen cemaate, Akşehir Belediyesi tarafından gülsuyu ve şeker ikramı da yapıldı.