Manisa Haberleri

Başkan Çerçi, İki Günde Üç İftar Programına Katıldı

Haber 05.07.2015 16:21 Pazar
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Ramazan’da Yunusemre Bir Başka Güzel” sloganı ile hazırlanan Ramazan programları çerçevesinde iki günde üç iftar programına katıldı.
“Ramazan’da Yunusemre Bir Başka Güzel” sloganı ile bu yıl Ramazan etkinliklerini her gün başka bir mahallede gerçekleştirerek, halkın ayağına giden Yunusemre Belediyesi, iki gün de üç ayrı mahalle iftar programı düzenledi. Geçtiğimiz Cuma günü hem Dazyurt Mahallesi’nde hem de Yayla Mahallesi’nde ayrı ayrı düzenlenen iftar programlarına eşi Dr. Melek Çerçi ile birlikte katılan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Cumartesi akşamı da Emlakdere Mahalle meydanında düzenlenen iftar programlarında halkla beraber oldu. Çocuklara ayrı bir ilgi gösteren Başkan Çerçi, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hiç bir çocuğu geri çevirmeyerek onlarla tek tek fotoğraf çekildi. Katıldığı iftar programlarında konuşan Başkan Çerçi, "Her gün aynı yerde iftar programı düzenlemektense, her gün başka bir mahallemizde bu organizasyonumuzu düzenleyerek halkımızın ayağına gidiyoruz. İftar programlarının ardından da halkımızla beraber olarak hem onlarla sohbet ediyoruz, hem de taleplerini dinliyoruz. Biz Yunusemre Belediyesi olarak her zaman halkın içinde olan şeffaf bir belediyeyiz. Daha yeşil, daha güzel, daha modern bir kent için başlatmış olduğumuz çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Allah nasip ederse, başlatmış olduğumuz projelerimizi hayata geçirdiğimizde 3 yıl sonra Yunusemre ilçemiz bambaşka bir görünüme kavuşmuş olacak" dedi.
Gerçekleştirilen programlara Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Can Mercül, Kılıç Kaya, Mustafa Dandin, Saniye Altay ile birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliklerde, semazen, hacivat-karagöz ve tasavvuf musikisi ekibinin gösterileri vatandaşlara unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşattı. Ayrıca etkinlikler kapsamında tahta bacak, çocuklara kukla gösterisi , çocuklar için yüz boyama, şerbet, pamuk şeker, macun dağıtımı, çucuklu balon ve palyaço gösterileri neşeli ve keyifli anların yaşanmasını sağladı.