Manisa Haberleri

Başkan Fırat’tan IŞİD’in Kobani Saldırılarına Tepki

Haber 05.07.2015 16:28 Pazar
IŞİD’in ırk, dil, din ve mezhep ayırımı yapmadan; kadın, çoluk-çocuk, yaşlı, hasta demeden, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş bir vahşet uyguladığını ifade eden Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, bu çetelerin masum insanları yok etmek için mücadele ettiğini söyledi.
Kendisine itaat etmeyen masum ve mazlum insanları ateşten hendeklerin içine atan IŞİD’in Ortadoğu’da sahneye çıktığını belirten Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, “Acısını yürekten paylaştığımız Kobani halkı bu ilkel, barbar örgüte karşı direnmeye devam ediyor” dedi.
IŞİD’in vahşetine dünyanın sessiz kaldığını ve saldırıların bir film izler gibi izlendiğini ifade eden Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, yerlerinden, yurtlarından olan binlerce Kürt’ün yaşadığı trajediyi görmemezlikten gelenlerin utanması gerektiğini belirterek, “İnsanlık büyük bir sınav ile karşı karşıya. IŞİD adı verilen insanlık dışı çete Ortadoğu’da kendi ilkel anlayışı dışında kalan herkesi katletmeye devam ediyor. Hıristiyanları, Şiileri, Ezidileri, farklı inanç gruplarını, kendi köktendinci ideolojisini paylaşmayan Türkmenleri, Arapları, Kürtleri, Ermenileri katletmeyi meşru gören bu anlayış son olarak Kobani’de 230’un üzerinde insanı katletti. Bu saldırıyla eşzamanlı olarak Kuveyt ve Tunus’ta da insanlığı kana buladı. Acısını yürekten paylaştığımız Kobani halkı bu ilkel, barbar örgüte karşı direnmeye devam ediyor. Hükümet ise bu insanlık suçu karşısında bir sınav vermeye devam ediyor. Seçimlerin hemen öncesinde miting bombalayan, geçtiğimiz yıl Niğde’de bir polis ve astsubaya yönelik silahlı saldırıda bulunan, 2013’ün başlarında Reyhanlı’yı kan gölüne çeviren IŞİD üyelerini şiddetle kınıyorum. İnsanlar yine canlı canlı çukurlara atılmakta, kendilerine itaat etmeyenler zulme uğramaktadır. Vahşice katliamlar yapılmaktadır. IŞİD’in Kürtlere yönelik saldırılarını lanetliyor, Kobani, Şengal ve Rojava’da sergilenen direnişi selamlıyoruz. Yapılması gereken Ortadoğu’da ırk ve mezhep ayrımcılığından vazgeçilmesidir” şeklinde konuştu.