Manisa Haberleri

Bucalı Çocukların Havuz Keyfi

Haber 05.07.2015 16:41 Pazar
Buca Belediyesi, yaz ayları boyunca açtığı birçok kursun yanı sıra, beş okula kurduğu portatif yüzme havuzlarıyla da, sporu çocukların ayağına getirdi.
Sporu mahallelerde çocukların ayağına getiren Buca Belediyesi, yüzmede bu yaz hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl 5 bin çocuğa yüzme öğreten Buca Belediyesi’nin bu yıl ki hedefi 7 bin 500 oldu. Belediyespor bünyesine açılan yüzme kurslarının yanı sıra, haftanın üç günü 11-14 yaş arası çocukları Çeşme’ye götüren belediye, şimdi de ilçedeki beş okula kurduğu portatif yüzme havuzlarıyla binlerce çocuğu yüzmeyle buluşturuyor.
TEMEL YÜZME EĞİTİMİ VERİLİYOR
Yaz tatilinde çocukların sporla buluşturmayı hedefleyen çalışmada, Ali Kuşçu, Mimar Kemalettin ve Dirayet Süren İlkokulları ile Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Sevgi-Ferit Akın Ortaokulu bahçelerine portatif yüzme havuzları kuruldu. Yaz ayı boyunca sürecek ve binlerce yüzme öğretmenin hedeflendiği portatif havuzlardaki eğitimlere katılan Bucalı minikler, hem keyifli zaman geçiriyor hem de yüzme öğreniyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü verilen eğitimlerde her bir çocuk 2’şer haftalık periyotlar eşliğinde haftanın üç günü günlük birer saat temel yüzme eğitimi alıyor.
“TÜM ÜLKENİN KAZANIMI”
Portatif havuzlardaki eğitimlere ailelerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bucalı çocuklarımıza yaptığımız yatırımlar sadece Buca’nın değil tüm ülkenin kazanımıdır. Fakat burada çok önemli bir kazanım daha var; ailelerimizin bize duyduğu güvenin kazanımı. Bu güveni sağlayamazsanız yaptığınız yatırımın hiç bir önemi yoktur. O yüzden ben Bucalı hemşerilerime bizlere duyduğu güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Çocuklar, Başkan Amcalarının havuzu ayaklarına getirmesinden dolayı mutlu olurken, aileleri de çocuklarına tanınan bu imkandan dolayı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür ediyor.