Manisa Haberleri

Çobanlıktan Avrupa Üçüncülüğüne

Haber 06.07.2015 10:13 Pazartesi
Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde geçimini çobanlık yaparak sağlayan Mustafa Göksel, Portekiz’de gerçekleştirilen 14. Avrupa Dağ Krosu Şampiyonasında Avrupa 3.’sü olma başarısı gösterdi.
Yarış sonunda şampiyonayı değerlendiren Göksel, "Benim için rüya gibi bir yarıştı. Ülkemi ve Karaman’ı böyle bir şampiyonada temsil etmek ve derece almak gurur verici bir olay. Belki de en gurur verici yanı Ay Yıldızlı Türk bayrağımızı göklerde dalgalandırmak oldu. Büyük bir bölümünü önde götürdüğüm yarışta ise şampiyonluğa çok inanmıştım. Fakat antrenörümün şampiyonaya getirilmemesinden dolayı yanımda olamaması biraz motive eksikliğine sebep oldu. Belki son saniyelerde antrenörümden gelecek olan ’haydi Mustafa az kaldı’ sesi bana biraz daha güç ve kuvvet verebilirdi. Şu anda hedefimiz 19 Eylül’de gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonluğu ama hazırlık aşamasında maddi imkansızlık ve sponsor eksikliğimiz var. Ama yapılacak olan destekler sayesinde bu sorunların aşılacağına inanıyorum” diye konuştu.
Elde edilen derecenin Karaman için gurur verici bir olay olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "Öncelikle tüm zorluklara rağmen azmi ile bugünlere gelen ve bayrağımızın Avrupa’da dalgalanmasını sağlayan sporcumuza ve böylesine ahlaklı ve yetenekli bir sporcuyu bizlere kazandırdığı için antrenörümüz Abdulselam Karharman’ı başarılarından dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. Sporcumuzun 19 Eylül’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasında yapılacak destek ve sponsor yardımı ile daha başarılı sonuçlara imza atacağından eminim” şeklinde konuştu.