Manisa Haberleri

Yeşilköy’de İlk İftar

Haber 06.07.2015 12:33 Pazartesi
Muratpaşa Belediyesi Yeşilköy Mahallesi’nde iftar programı düzenledi.
Muratpaşa Belediyesi’nin her gün bir bölgede düzenlediği iftar sofraları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Yeşilköy İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe ile birlikte katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a mahalle yaşayanları yoğun ilgi gösterdi. Yeşilköy Mahalle Muhtarı Muhammet Koca, mahallede ilk kez bir Belediye Başkanının iftar yemeği düzenlemesinden dolayı teşekkür ederek, çiçek taktim etti.
GÖSTERİLERİ İLGİYLE İZLEDİLER
Yeşilköy Mahalle Muhtarı Muhammet Koca, “Mahallemizde ilk kez bir Belediye başkanı iftar yemeği düzenliyor. Başkanımız Ümit Uysal’a mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Okul bahçesinde biraraya gelen mahalle yaşayanları duayla iftarlarını açarlarken, meddah, Hacivat-Karagöz ve orta oyunu gösterisini ilgiyle izledi. İftar sofrasına katılan çocuklarda, bahçedeki balon parkta gönüllerince eğlendi.
KOMŞULUK RUHU ÖNEMLİ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İyi ve kötü günümüzü Muratpaşa’daki komşularımızla paylaşmak düsturuyla hareket ediyoruz. Mahallerimizde vatandaşlarımızla biraraya gelerek iftarımızı açıyoruz. Şehirleri komşuluk, kardeşlik, dayanışma, beraberlik ve paylaşma duygusu şehir yapar. Bize bu ülkeyi emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Vatandaşlarımızla iftarı paylaşmak bizim için çok değerli” diye konuştu.