Manisa Haberleri

Bahçelievler Mahallesinde İftar Bereketi

Haber 06.07.2015 12:45 Pazartesi
Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesi’nde verilen iftar yemeğinde bütün mahalleli Ramazan ayının ve iftarın güzelliğinde bir araya geldi.
Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Malhun Hatun İlkokulu bahçesinde organize edilen iftar programında bütün mahalle sakinleri aynı iftar sofrasında buluşarak Ramazan ayının bereketini paylaştı. İftar programında şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenen çocuklar ayrıca ikram edilen pamuk şekerler ile iftarın güzelliğini yaşadı.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, programda yaptığı konuşmada, mahalle sakinlerinin bir araya gelerek güzel bir tablo oluşturduğunu belirterek, gerçekleştirilen iftar programında emeği geçenlere teşekkür etti. Dünyanın dört bir yanında zulüm ve sıkıntı içinde olan ve olumsuz koşullar altında hayatlarını sürdüren kardeşlerimize duamızda yer vermemiz gerektiğini hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:
’’ZULÜM VE BASKI ALTINDA OLAN KARDEŞLERİMİZE CENABI ALLAH’TAN KURTULUŞLAR DİLİYORUZ’’
’’Öncelikle, davetimize icabet ederek, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor. Her zaman ve her buluşmamızda söylediğimiz gibi Ramazan’ı Şerif, birlik, beraberlik, rahmet ve bereket ayı. Ramazan’ı Şerif, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ayı. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak bu güzelliği, birliği, bereketi ve dayanışmayı arttırma amacıyla böyle güzel organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Cenabı Allah’a, bizlere böyle güzellikleri verdiği için ne kadar şükretsek azdır. Ama şunu da unutmayalım ki biz burada huzur ve rahat içerisinde iken, dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimiz dert ve sıkıntı içindeler. Bizler bu güzellikleri burada paylaşırken, en azından o kardeşlerimizi de hatırlayarak, dualarımızda yer verelim. Değerli kardeşlerim ben bu güzel iftarın hazırlanmasında emeği geçen belediye personelime ve muhtarım başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca teşrifleriyle bizleri onurlandıran siz değerli hemşehrilerimize de çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak temennisiyle selam ve saygılarımı sunuyorum.’’
Renkli görüntülerin oluştuğu iftar programında konuklar, ilahi grubunun güzel eserleri keyifli anlar yaşadı.