Manisa Haberleri

Büyükşehir’den Ramazan Eğlenceleri

Haber 06.07.2015 13:20 Pazartesi
Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nda geleneksel olarak Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kent Park’ta düzenlediği “Park Buluşmaları”nda Eskişehir’in tanınmış sanatçısı Saim Günal ve Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı.
Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sahne alan Eskişehir’in tanınmış seslerinden Saim Günal, en sevilen şarkıları Eskişehirliler için söyledi. Günal, enerjik sahne performansıyla konsere gelenleri kendine hayran bıraktı. Sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden dinleyiciler konser sonunda 10. Yıl Marşı’nı Saim Günal ile birlikte ayakta söylediler. Kent Park’ta ise Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, katılanlara türkü dolu bir gece yaşattı. Dinleyiciler koronun seslendirdiği türkülere zaman zaman yöresel halk oyunlarıyla eşlik ettiler.
PARK BULUŞMALARI’NDA MÜZİK ZİYAFETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin 10-11-12 Temmuz’da düzenleyeceği konserlerde tanınmış sanatçılar sahne alacak. Kent Park’ta Salim Özkara, Saim Günal ve Mesut Girgin’in konserleri Eskişehirlilerle buluşacak. Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda ise ulusal kanallardaki ses yarışmalarından tanınan Osman Vahit Özdal ve Tuğçe Gendigelen düzenleyecekleri konserlerle unutulamaz müzik ziyafetleri sunacak. Bilim Külütür ve Sanat Parkı’nda ayrıca, Eskişehir’in sevilen sesi Mesut Girgin de sevenleriyle buluşacak.
RİNG HATLARI HİZMETİNİZDE
Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca cuma, cumartesi ve pazar günleri Kent Park ile Sazova’da bulunan Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda düzenleyeceği etkinlikler hız kesmeden devam edecek. Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda keyifli vakit geçirmek ve etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar, her gün Odunpazarı Alaaddin Parkı önünden 21.15, 21.30, 21.45, 22.00 saatlerinde düzenlenen ücretsiz ring seferlerini kullanabilir. Parktan dönüşler ise 23.30, 23.45, 24.00 saatlerinde düzenlenecek ücretsiz ring seferleriyle gerçekleştirilecek.