Manisa Haberleri

İmam Hatipliler Derneği’nden Öğrencilere Burs Desteği

Haber 06.07.2015 13:20 Pazartesi
Sivas İmam Hatipliler Derneği liseye başlayacak olan öğrencilere kampanya başlatarak, imam hatip liselerini tercih edenlere destek vereceğini açıkladı.
Temel Öğretime Geçiş Sınavı yerleştirme puanına göre yüksek puan alıp da imam hatip lisesini tercih edecek olan öğrencilere öğrenim süreleri boyunca burs desteği ile çeşitli hediyeler verecek. Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, akademik açıdan başarılı olan ve imam hatip liselerini tercih eden öğrencilere lise öğrenimleri boyunca destek vereceklerini belirterek,”Sivas İmam Hatipliler Derneği olarak ‘Tercih Sizden Destek Bizden’ isimli kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz. 2015 TEOG yerleştirme puanına göre 451-500 aralığında bir puanla Sivas genelindeki İmam Hatip Lisesine kayıt yaptıranlara lise öğrenimleri boyunca aylık 200 TL burs, tablet ve servis desteği, 400-450 puan alarak kayıt yaptıran öğrenciler ise mezun oluncaya kadar aylık 100 TL burs desteği sağlayacağız. Ayrıca kayıt yaptıranlardan en yüksek puanlı ilk beş öğrencimize diz üstü bilgisayar desteğinde bulunacağız. Dernek olarak vereceğimiz ödüller ve burs sayesinde öğrencilerimiz lise öğrenimleri boyunca ailesine maddi açıdan yük olmadan mezun olacak. Bu desteğimiz her bir öğrenci için toplamda 4bin TL’den 10 bin TL’ye kadar maddi değere tekamül etmektedir.”dedi.
Dernek olarak 80 üniversite öğrencisine burs, imam hatip okullarında okuyan 500 öğrenciye burs vereceklerini kaydeden Şimşek, öğrencilere desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.