Manisa Haberleri

Ekvator Ve Macaristan Dansları Akşehirlileri Büyüledi

Haber 06.07.2015 13:45 Pazartesi
56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında gösteriler sergileyecek olan yabancı ver yerli halk dansları ekipleri yaptıkları danslar ve şovlarla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.
Etkinlikler kapsamında gala programı yapan Ekvator ve Macaristan Dans Grupları ile İstanbul ve Bursa Halk Oyunları ekipleri Akşehir Cumhuriyet Meydanı’nda bir gösteri sundu. Gösteriyi AK parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ile Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da izledi. Büyük beğeni ile izlenen gösterilerde ilk gösteriyi Ekvator ekibi yaptı. Birbirinden değişik kıyafetleri ve otantik dansları ile izleyiciyi büyüleyen ekip, gösteri sonunda seyircileri de piste alarak birlikte dans etti. Macaristan ekibi de yaptıkları gösteri ve müziklerle izleyenlerden büyük beğeni topladı.
Bursa Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübünün yaptığı aşık ile maşuk gösterisi, roman havası ve Karadeniz yöresi oyunları alanı dolduran Akşehirlileri coştururken, İstanbul Harman Gençlik ve Spor Kulübü’nün Mardin Yöresi oyunları da beğeniyle izlendi.