Manisa Haberleri

Büyükşehir Belediyesinden ’İş Sağlığı Ve İş Güvenliği’ Eğitimi

Haber 06.07.2015 16:16 Pazartesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu ortaklığında, İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi üzerine pilot çalışma başlatıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Grubu üyesi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı A. Fırat Ertan tarafından verilen eğitimde yaş, cinsiyet, ırk ve meslek farkı gözetilmeksizin herkesin yaşama hakkının en yüksek düzeyde garanti altına alınması gerekliliği vurgulandı.
Ertan, İş Güvenliği eksikliğinde çalışanların maruz kalacakları sonuçları aktarırken bu sonuçların çalışanların hayatını kaybetmesi, fiziksel ve duygusal sıkıntılar yaşaması, yaşamının geri kalan kısmının zorlaşması yanında gelir kaybı, işini kaybetme olasılığı, sigortasız çalışma halinde tedavi giderleri olduğunu ifade etti.
İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar da temel amaçlarının insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için uygun ortamın sağlanması olduğuna dikkat çekerek “ Yasal zorunluluklar bu nedenle kâğıt üzerinde ve göstermelik olarak değil, insanların sağlık ve güvenliği proaktif yaklaşım doğrultusunda ele alınmalı, uygulanmalı ve geliştirilmelidir”diye konuştu.
Eğitim sonunda konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa başlatılan bu çalışmanın son derece önemli olduğunu vurguladı ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Suat Ader’e teşekkür belgesi takdim etti.