Manisa Haberleri

Vali Kahraman Afgan Aileler İle İftarını Açtı

Haber 06.07.2015 17:19 Pazartesi
Erzincan’da yaşayan Afgan ailelere ihtiyaçlarını karşılamaları için alışveriş kartı Erzincan Valisi Süleyman Kahraman tarafından verildi.
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman Diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı tarafından Erzincan’da yaşayan Afgan ve Suriyeli aileler için düzenlenen iftar programına katıldı.
Kavakyolu Bahçe Saray sosyal tesislerinde düzenlenen iftar programına Vali Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Dik, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, İl Müftüsü Yavuz Karabayır, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, Afgan ve Suriyeli aileler katıldı.
Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptığı konuşmasında; her ramazan ayında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ramazan teması belirlendiğini bu ramazan ayının temasının ise Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her zaman mesajıyla iyilik olarak belirlendiğini, yapacağımız hayırlarda kimsenin rengine, dinine, ırkına bakmamamız gerektiğini belirtti.
Afgan ve Suriyeli ailelerle bir süre sohbet eden Vali Kahraman ise Afgan ve Suriyeli ailelerin karşılamaya hazırlandığımız Kadir Gecesini tebrik ederek, Ramazan Aylarının hayırlı olmasını diledi.
Program sonunda ise Diyanet Vakfı tarafından Afgan ve Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaları için hazırlanan alış veriş kartları Vali Süleyman Kahraman tarafından ailelere hediye edildi.