Manisa Haberleri

Dicle EDAŞ’ı Aşırı Sıcaklar Da Engelleyemedi

Haber 06.07.2015 17:59 Pazartesi
Dicle EDAŞ ekipleri, hava sıcaklığının gölgede dahi 40 dereceyi aştığı Şanlıurfa’da, Ramazan ayında da müşterilerinin kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi almasını sağlayabilmek için bakım ve onarım çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.
Dicle Edaş’tan yapılan açıklamaya göre, ekipler tarafından yaz mevsimi boyunca devam edecek olan bu çalışmalar sırasında, trafolar bakımdan geçirilirken, sıcak ve aşırı yükten dolayı deforme olan enerji hatları ise yenileniyor. Ekiplerin bakım ve onarım çalışmaları Akziyaret ve Tülmen bölgelerinde sürdürülüyor
Dicle EDAŞ İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Haziran ayında il me9rkezindeki 12 trafoda bakım yaptı. Elektrik enerjisi taşıyan 20 kilometrelik hatta da bakım ve germe (sehim alma) işlemi yapan ekipler, 209 direğin sıkı bağ değişimini de gerçekleştirdi. Bakım onarım ekipleri, durdurucu direklerdeki iletkenleri yenilerken, izole malzeme kullanarak iletkenlerin yalıtımını da yaptı. Ekipler, Buğdayhöyük köyünde önceki gün anız yangını sırasında kullanılmaz hale gelen 5 elektrik direğinin yerine, yenileri dikildi.
KARAKÖPRÜ’YE 5 YENİ TRAFO
Dicle EDAŞ tarafından, nüfusu hızlı bir şekilde artan merkez Karaköprü ilçesine kesintisiz enerji verilebilmesi amacıyla 5 adet yeni trafo tesis edildi. Proje Tesis Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan trafoların her birinin 1.250 kVA gücünde olduğu bildirildi. Karaköprü ilçesindeki mesire alanı ve Badıllı bölgesinde tesis çalışmalarını sürdüren Dicle EDAŞ ekipleri, planlanan program doğrultusunda, yeni yerleşim bölgelerine ise enerji hattı çekiyorlar.