Manisa Haberleri

Spor Tesisleri Bakıma Aldı

Haber 07.07.2015 09:40 Salı
Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’nde bulunan Uğur Mumcu Stadı’nın zeminini bakıma aldı.
Muratpaşa Belediyesi, amatör futbol takımlarına olduğu kadar, özellikle kış aylarında Antalya’ya kampa gelen yabancı spor kulüplerine de hizmet veren stadları bakıma aldı. Meydankavağı Mahallesi’nde bulunan Uğur Mumcu Stadı’nın bakımı, Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nce yapıldı. Stadın bozulan zemini tamamen değiştirildi.
İKİ MÜDÜRLÜK İŞBİRLİĞİNDE
Uğur Mumcu Stadı’nın, futbol oynamaya uygun olmayan zemini standartlara uygun hale getirildi. Çim ve dolgu malzemeleri gibi üstyapı malzemeleri tamamen değiştirilen Uğur Mumcu Stadı, yeni sezonda Antalya’nın sporuna hizmet vermeye devam edecek. Stadın üst yapısı; Spor İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün işbirliğinde yenilendi.
SÖKÜLEN ÇİMLER PARKLARA
Tamamı belediye ekip, ekipmanı ile çalışmalarda; 4 bin 700 metrekarelik zeminden rulolar halinde sökülen çim, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, parkların düzenlenmesinde kullanıldı. Çalışmaların belediye ekiplerince yapılması ve sökülen çimlerin, peyzaj düzenlemelerinde kullanılması ile yaklaşık 230 bin TL tasarruf da sağlanmış oldu.