Manisa Haberleri

Başkan Kocamaz: ’Fuar İş Arayanlar İçin Fırsat’

Haber 07.07.2015 10:32 Salı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenecek İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın iş arayanlar ve üniversite öğrencileri için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İŞKUR’un 5. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na bu yıl da destek verecek. Kongre ve Sergi Sarayı’nda 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek fuar kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz ile Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Başkan Kocamaz, makamında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’nun da katılımıyla gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada, göreve geldikleri ilk günden bu yana istihdama yön veren kurumlara destek sağladıklarını vurguladı. Bu kapsamda Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da destek olacaklarını dile getiren Kocamaz, yapılan çalışmanın hem iş arayanlar için hem de üniversite öğrencilerinin sektörü tanıması açısından büyük fırsat olduğunu söyledi.
Mersin İŞKUR İl Müdürü Kutlu da düzenleyecekleri fuarın en önemli paydaşlarından birinin de Mersin Büyükşehir Belediyesi olduğunu kaydetti. Fuarın belediyemizle birlikte daha verimli ve amacına uygun hale geldiğini dile getirdi. Kutlu, fuar organizasyonu için Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı işbirliği ve verdiği katkılardan dolayı Başkan Kocamaz’a teşekkür etti.
Mersin’in marka firmalarının 70’in üzerinde stant açarak personel ihtiyaçlarını karşılamak için iş arayanlarla birebir görüşme yapacakları fuarda ayrıca, iş arayanlar staj başvurusunda bulunabilecekler, firmaların insan kaynakları yöneticileriyle bir araya gelerek kariyer gelecekleri hakkında bilgi alışverişi yapabilecekler.