Manisa Haberleri

Kocaelili Aileler Yabancı Öğrencileri Misafir Etti

Haber 07.07.2015 10:43 Salı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Misafir Ol Gel Bana” projesi ile uluslararası öğrencileri Türk aileleri ile bir araya getiriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Uluslararası Öğrenci Birimi, “Misafir Ol Gel Bana” projesi ile Ramazan ayında yabancı öğrencileri ağırlıyor. Proje kapsamında Kocaeli’de üniversite eğitimi alan uluslararası öğrenciler, Kocaeli ailelerine iftarda konuk oluyor.
Yükseköğrenim için Kocaeli’ye gelerek, evlerinden ve ailelerinden uzak bir Ramazan geçiren öğrenciler, sıcak bir ortamda iftarın coşkusunu ve bereketini yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi çalışanları başta olmak üzere esnaflar, STK yöneticileri ve hayırsever vatandaşların dahil olduğu proje gönüllülük esasına dayanıyor.
Ülkelerini döndüklerinde anlatacak çok şey olduğunu belirten Abdellah Khaelifi, “Türkiye insanının misafirperverliğini hep duyduk. Buraya eğitim görmek için geldiğimizde bunu bizzat görüp yaşadık. İnsanlar bize kendi evlerini açtılar, misafir ettiler. Kendilerine müteşekkiriz” dedi.