Manisa Haberleri

Hem Gezmek Hem De Tedavi Olmak İçin Türkiye’ye Geliyorlar

Haber 07.07.2015 10:51 Salı
Tedavi olmayı planlayan yabancı hasta hem gezmek, hem de tedavi olmak amacıyla ülkemize geliyor.
Sağlık turizmi sınırların ortadan kalkmasıyla küreselleşen dünya içerisinde en fazla talep gören pazarlardan birisi olmaya başladı. Tedavi olmayı planlayan yabancı hasta hem gezmek, hem de tedavi olmak amacıyla ülkemize geliyor. Estetik International Sağlık Grubu tarihi ve coğrafi özelliklerinden ötürü en favori sağlık turizmi merkezlerinden birisi olan İstanbul’da sağlık turizmi açısından etkili çalışmalarını sürdürüyor.
ULUSLARARASI HASTA BİRİMİ
Sağlık turizmine son derece önem verdiklerinden ve yabancı hastaya maksimum konforu yaşatmaya çabaladıklarından bahseden Estetik International kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Sınır ötesi hasta çoğu zaman fark ettirmeden, tatil sonrası gençleşmiş olarak ülkesine dönmek, mahremiyetini korumak amacıyla farklı bir ülkede estetik operasyon fikrine sıcak bakıyor. Ayrıca ülkemiz konforu, üstün teknolojiyi, profesyonel dil bilen sağlık turizmi ekibini barındıran sağlık birimleriyle, oldukça uygun fiyatlara tedavi olmalarını da sağlıyor. Estetik International Sağlık Grubu olarak da sağlık turizmiyle ülkemize gelen sınır ötesi hastalarımıza beklentilerinden çok öte bir tedavi programı hazırlayarak, ülkelerine huzur içinde dönmelerini amaçlıyoruz” dedi. Estetik Internatonal uluslararası hasta biriminin (UHAB) yurt dışından gelecek olan hastalara her konuda destek hizmeti veren profesyonel bir ekipten oluştuğunu söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Türkiye’ye gelmeden evvel, seyahatleri sırasında ve sonrasında alacakları danışmanlık hizmetlerinden, teşhis, tedavi, ulaşım, tercüme ve konaklama düzenlemelerinden sorumlu olan ekip, hastalara ayrıcalıklı bir tedavi süreci planlıyor” dedi.
SINIRLARI ORTADAN KALDIRDIK
“Yılların verdiği tecrübeyle ihtiyaç ve beklentileri karşılandığımız kliniklerimiz bünyesinde, kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunuyor ve ayrıca VIP ziyaretçilerimize özel hizmet de sağlıyoruz” diyen Op. Dr Bülent Cihantimur yabancı hastalara sunulan hizmetin ayrıntıları hakkında şunları söyledi: “Uluslararası hastaların henüz kendi ülkelerindeyken yaptığımız görüşmeler sonrasında oluşturulan tedavi planları, profesyonel bir şekilde çalışan ekiple tedavi süreçlerini tamamlamaları, bugün dünya üzerinde ülke sınırlarını kaldırmış olduğumuzun göstergesidir. Yasal olarak lisanslı sağlık turizmi konaklama hizmeti veren Estetik International, uluslararası kalite standartları ve sertifikasyonlarına sahip. Bu doğrultuda, Estetik International bünyesinde, sınır ötesi hastanın bu standartlar dahilinde korunması, güvenliği ve kendini rahat hissetmesini de amaçlıyoruz.”