Manisa Haberleri

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, CHP’li Yöneticilerle İlçenin İleri Gelenlerini İftarda Buluşturdu

Haber 07.07.2015 11:15 Salı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP’li yöneticilerle ilçenin ileri gelenlerini iftarda buluşturdu.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Ankara Konağı’nda düzenlenen iftara CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve yönetimi, Ankara milletvekilleri, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP ilçe başkanları, demokratik kitle örgütlerinin başkanları, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, işadamları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Her gün ayrı bir mahallede kurulan sofralarla, hemşehri derneklerine verilen iftarlarla Yenimahalle’de 6 yıldır Ramazan’ı Ramazan gibi yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ramazan hoşgörü, sevgi, birleşmek, paylaşmak demektir. İşte bu sofraları gelecek kuşaklarımızın, çocuklarımızın Ramazan’ı bizden öğrendikleri gibi yaşamaları ve yaşatmaları için kuruyoruz, kurmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yenimahalle’de herkesi kucakladığını, kimseyi ayırmadığını, bölmediğini, bu ülkede iktidara gelenlerin, erk sahibi olanların milleti ayırmaması gerektiğini ifade eden Yaşar, “Kin ve nefret duygularıyla siyaset değil, sevgiyle, saygıyla siyaset yapılırsa ülkede yaşayan her yurttaş kazanır. Vatandaşlarımızın da bizden istediği tam olarak budur” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da Yenimahalle’ye yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür ederek, “Ülkemiz sıkıntılı bir sürçten geçiyor. Türkiye’nin huzur ve kardeşlik içerisinde bu sıkıntılı günlerini de aşacağına inanıyorum. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları kabul etsin. Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum” şeklinde konuştu.
Artık gelenekselleşen iftar programlarının tamamına CHP’li belediyelerin adeta damgasını vurduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise, “Bundan sonra hiçbir şey Türkiye’de hak etmeyen ellerde icra bulmayacak, her şeyin en iyisini, en niteliklisini, en sağlıklısını sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla CHP’li belediyeler gerçekleştirecektir” dedi.