Manisa Haberleri

Saçlarını Ektirdi Mutluluğa Yelken Açtı

Haber 07.07.2015 11:23 Salı
Özgüven eksikliği yaşattıran saçları yüzünden psikolojik sıkıntılar yaşayan 25 yaşındaki Ömer Mert Akgül, saç ekimini yaptırdıktan sonra kız arkadaşıyla nişanlanarak mutluluğa yelken açtı.
Çevresel faktörler ve stres sebebiyle saçları dökülen genç erkeklerin yeni modası saç ekimi oldu.
Belediye işçisi Ömer Mert Akgül, modaya ayak uydurdu. Çevresine ve kız arkadaşına daha şık gözükmek için Özel Gazi Hastanesinde saç ektiren Akgül, çok sevdiği kız arkadaşı ile nişanlanarak mutluluğa yelken açtı. Akgül, babası gibi kel kalmak istemediğini belirterek "Saç ekimiyle özgüvenim yerine geldi. Sokakta artık başım dik yürüyorum” dedi. Nişanlısı Özlem Ayel (19) de, “Ömer gözüme daha güzel geliyor, onu daha yakışıklı buluyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye’de binlerce insan çevresel faktörler, stres, düzensiz beslenme, genetik yatkınlık gibi nedenlerle saç dökülmesi ve kellik ile karşı karşıya kalıyor. Lise çağlarında saç dökülmesi başlayan ve babası Adnan Akgül gibi kel kalmak istemeyen Konak Belediyesi çalışanı Ömer Mert Akgül, saçsızlık yüzünden özgüven eksikliği ve psikolojik sorunlar yaşadı. Saçlı erkekleri yolda gördüğünde imrenerek ve kıskanarak bakan genç, saç ektirmeye karar verdi. Uzun süre yaptığı araştırma sonucunda kız arkadaşı ile birlikte Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi’ne başvurdu. Merkezin Kozmetik ve Saç Ekim Birim Koordinatörü Yasemin Gülgör ile görüşen Akgül, hastanede saç ekimi yaptırmaya karar verdi. Akgül’e geçen yıl uzman ekip tarafından başarılı bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirildi.
“ÖZGÜVENİM YERİNE GELDİ”
Yeni saçlarına kavuşan Akgül, saç ektirdiği için çok mutlu olduğunu, artık aynaya gülümseyerek baktığını ve tüm erkeklere saç ekimini tavsiye ettiğini söyledi. Saçsızlığı yüzünden eskiden dışarı çıkmaya cesaret edemediğini, özgüveninin eksik olduğunu anlatan Akgül, “Saçlarıma şekil veremiyor ve saçlarımın azalmasını çok kafama takıyordum. Psikolojik çöküntüm vardı. Saç ekimiyle kendime olan özgüvenim yerine geldi. Artık dışarı çıkınca dik yürüyorum. Çok mutluyum ve herkese tavsiye ediyorum. Aynadaki görüntümden çok memnunum” diye konuştu.
Akgül’ün nişanlısı Özlem Ayel de, saç ekimi ile nişanlısının hayatında olumlu gelişmeler olduğunu dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Saç ektirmeden önceki halinde huzursuzluğunu hissediyordum. Kendine yeteri kadar özgüveni olmadığını hissediyordum. Şu an edindiği görüntüden çok memnun ve kendine güveni geldi. Eskiden dışarıdaki insanlara imrenerek bakardı ancak şimdi o da imrenilecek saçlara sahip. Cesareti ve ekibin desteği ile şu an çok memnun. O mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Bu durum hem özel hayatına hem de iş hayatına yansıyor. Benim de gözüme daha güzel geliyor onu daha yakışıklı buluyorum.”
“SAÇ EKTİRENLER YENİDEN DOĞUYOR”
Özel Gazi Hastanesi Kozmetik Saç Ekimi Birim Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç ekimi sayesinde bir çok insanın hayatının pozitif yönde değiştiğini belirterek, “Artık günümüzde dış görünüş çok önemli. Merkezimize başvuran erkek ve kadın hastalarımız kendilerini daha iyi hissetmek, mutlu olmak ve iş hayatlarında daha iyi konuma gelmek için saç ektiriyor. Saç ektirenler yeniden doğmuş gibi hissediyor. Hastanemizde doktorlar ve uzman ekip tarafından hijyen koşullar altında saç ekimi yapıyoruz” diye konuştu.