Manisa Haberleri

Ramazan, SEKA Park’ta Bir Başka Güzel

Haber 07.07.2015 11:49 Salı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Sekapark Ramazan Ayı’nda iftar vakitlerinde binlerce Kocaeliliyi misafir ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşı denizle buluşturduğu Sekapark Ramazan Ayı’nda iftarını açmak için gelen vatandaşların akınına uğruyor. Açık havada çimenler üzerinde iftarlarını açan vatandaşlar Sekapark’ı dolduruyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent halkının hizmetine sunduğu Sekapark, Ramazan ayında her akşam binlerce kişiyi iftarlarını açmak için misafir ediyor. Evlerinden getirdikleri iftariyeliklerle oruçlarını açan Kocaelililer sıcak yaz günlerinden sıyrılıp dinlenebildikleri bir gün geçirme fırsatı da buluyor. İftarın ardından aile büyükleri semaverlerde demlenen çaylarını yudumlarken, çocuklar da Sekapark’taki oyun alanlarında gönüllerince eğleniyor.
İftarlarını yeşil ile mavinin bir arada yaşandığı ortamda yapma fırsatı bulan vatandaşlar ise çok memnun. Sekapark gibi bir mekanı hizmete sunduğu için çok teşekkür eden Kocaelililer” Oruçlarımızı açık havada, Körfeze nazır bir alanda açmak bizleri çok mutlu ediyor. Ailelerimizle beraber sık sık Sekapark’a geliyoruz. Ramazan Ayı da bizim için bir nimet. Ramazan Ayı’nda Sekapark bir başka güzel oldu bizim için” ifadelerini kullanıyor.