Manisa Haberleri

Vatandaş Keçiören Belediyesi’ni Cebinde Taşıyor

Haber 07.07.2015 12:25 Salı
Sosyal medya hesaplarını aktif kullanan Keçiören Belediyesi, vatandaşlara Facebook ve Twitter üzerinden belediye hizmetlerine ulaşabilmenin konforunu yaşatıyor. Keçiörenlilere bir klavye kadar yakınlaşan, hatta akıllı telefonu olan vatandaşlar tarafından deyim yerindeyse cepte taşınan Keçiören Belediyesi, sosyal medya sitelerindeki takipçi sayısını hızla artırıyor.
Teknolojiyi kullanmada öncü olan ve hizmetlerini teknoloji ile bütünleştirmeyi başaran Keçiören Belediyesi, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek vatandaşların kullanımına sunuyor. Hem Keçiören Belediyesi hem de Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, sosyal medya sitelerindeki hesapları aracılığıyla vatandaşlara ulaşarak sadece duyuru ve iletileri paylaşmakla kalmıyor, Keçiörenlilerin istek ve önerilerini de bu platformlar sayesinde iletebilmelerine imkan sağlıyor. Böylece vatandaşlar, belediyenin gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinlikleri, projeleri, açılışları ve belediye ile ilgili haberleri takip ederken, sosyal medya kanalıyla ilçe yönetimine de ortak olabiliyor.
TAKİPÇİLERİN SAYISI HIZLA ARTIYOR
Belediye ile vatandaşlar arasında kurulan bu sosyal medya köprüsü mesafeleri ve fiziksel engelleri de ortadan kaldırıyor. Vatandaşlara bir klavye kadar yakınlaşan Keçiören Belediyesi, hatta akıllı telefonu olan vatandaşlar tarafından deyim yerindeyse cepte taşınıyor. Sosyal medyayı aktif kullanmanın karşılığında takipçi sayısını hızla artıran Keçiören Belediyesi ve Başkan Mustafa Ak’ın Facebook takipçilerinin sayısı 72 bin 582’ye, Twitter takipçilerinin sayısı ise 59 bin 762’ye ulaştı. Başkan Ak’ın Instagram hesabını takip eden kişi sayısı da 2 bin 468’e çıktı.
Belediyenin ve Başkan Ak’ın hesaplarına takipçilerden gelen görüş, istek ve öneriler titizlikle incelenerek raporlanıyor ve kısa sürede neticelendiriliyor. Sosyal medyayı başarıyla kullanan ve yapılan bir kamuoyu araştırmasında “en çok olumlu tepki alan belediye başkanı” seçilen Mustafa Ak, bu arada takipçilerine jest ve sürprizler yapmayı da ihmal etmiyor. Facebook’ta yayınladığı fotoğrafı paylaşan takipçileri arasından seçtiği 20 kişiyi evinde ziyaret eden, Twitter’da sorduğu soruyu doğru cevaplayan takipçilerini Keçiören turuna çıkaran Başkan Ak, son olarak Ramazan ayında Facebook takipçileri arasında yer alan küçük bir kızın ricasını kırmayarak evine kahve içmeye gitmişti.
SOSYAL MEDYA, HİZMETLERİMİZİ GELİŞTİRİYOR
Vatandaşların sosyal medya aracılığıyla kendilerine her türlü konuda ulaşabildiklerini belirten Başkan Mustafa Ak, takipçilerle karşılıklı iletişime geçtiklerini vurgulayarak, "Facebook, Twitter ve Youtube’da sadece mesajlarımızı iletmek için değil, çift taraflı bir iletişim kurmak için yer alıyoruz. Vatandaşlarımızın sosyal mecralar aracılığıyla bize ilettikleri düşünce ve isteklerini dinliyoruz. Bu talep ve önerileri raporluyor ve yanıtlıyoruz. Aynı zamanda belediye olarak etkinliklerimizi, yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, projelerimizi günlük olarak takipçilerimizle paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızın belediyemizin hizmetlerinden ve faaliyetlerinden daha hızlı bir şekilde haberdar olmalarını sağlıyoruz. Sosyal medya bireylerin, toplumun gündemini, düşüncelerini çok daha kolay bir şekilde takip etmemize imkan tanıyor. Bu bakımdan Keçiören Belediyesi olarak sosyal medyaya önem vererek, takipçilerimizden gelen istek ve düşüncelerle kendimizi ve hizmetlerimizi geliştirebiliyoruz” diye konuştu.