Manisa Haberleri

Alt Geçit ’Geçilmiyor’

Haber 07.07.2015 13:20 Salı
Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ile Bağlar ilçeleri arasında bulunan Ofis alt geçidindeki yaya geçidi, burada biriken çöpler ve etrafa yayılan koku nedeniyle vatandaşlar tarafından kullanılamıyor. Vatandaşlar, alt geçidin temizlenmemesi ve ışıklandırılmaması durumunda kapatılmasını istiyor.
Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ile Bağlar ilçeleri arasında bulunan alt geçit, ilgili kurumlar tarafından yıllardır aydınlatılıp, temizlenmemesi nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılmıyor. Çöplerin biriktiği geçit, havaların da ısınmasıyla birlikte etrafa koku saçmaya başladı. Geçit, bunun yanı sıra madde bağımlılarının da uğrak mekanı haline geldi. Yıllardır hem korkudan hem de kokudan alt geçidi kullanamadıklarını belirten vatandaşlar, buranın ya temizlenip, aydınlatılmasını ya da kapatılmasını istiyor.
"BU KENTE SAHİP ÇIKILSIN"
Alt geçidi kullanamadığı gerekçesiyle, üzerinde bulunan tren raylarından atlayıp, evine gidip geldiğini belirten vatandaşlardan Sadık Aydın, "Yıllardır burası böyle. İki üç temizlik personeli görevlendirilip, düzenli olarak temizliği yapılır ve aydınlatmaları onarılırsa vatandaşlar burayı kullanmaya başlar. Kullanışlı bir hale gelmesiyle de ne kimse çöp atabilir buraya ne tuvalet ihtiyacını burada giderebilir ne de müptelalar burayı mesken tutar. Bu hem vatandaşların rahat rahat evlerine gidip gelmelerini sağlar hem de kentin imajına katkı sağlar. Burayı ya temizlesinler ya da tamamen kullanıma kapatsınlar" dedi.
Akif Öner adlı vatandaş da alt geçidi kullanamadıklarına dikkat çekerek, "Özellikle kışın müptelalar geceleri burada toplanıp, ateş yakıp, uyuşturucu kullanıyorlar. Zaten içerisine girdiğinizde kokudan diğer tarafa geçemiyorsunuz. Yetkililer burayı görmüyorlar mı? Bu kente sahip çıkmalarını istiyorum" diye konuştu.