Manisa Haberleri

Uyanık Hırsız Polisi Atlatamadı

Haber 07.07.2015 16:09 Salı
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, bir kişi, evinin soyulduğunu, hırsızın çatıdan atlayarak kaçtığını belirterek polisten yardım istedi. Olay yerinin yakınında, motordan düşerek ayağını kırdığını söyleyen bir kişiden şüphelenen polis, şüphelinin üzerinden evden alındığı öne sürülen paralarla bir adet bilezik ele geçirildi.
İddiaya göre, Camicedit Mahallesi Kutluoba yolu üzerinde emekli öğretmen Yılmaz Uran’a ait 2 katlı eve giren bir kişi, evden 4 bilezik, 1 zincir, 1 bileklik, 2 çift küpe, 1 yüzük ve 600 TL para aldı. Ev sahibi Uran’ın eve erken dönmesi ile evin içinde kalan hırsız, çatı katına çıkarak buradaki pencereden evin bahçesine atlayarak kaçtı. Durumu fark eden ev sahipleri, polise haber verdi.
Bu esnada, olayın yaşandığı evin yakınında bir kişi, plakasız motosikletinden düştüğünü söyleyerek 112 acilden yardım istedi. Olay yerine gelen 112 ekipleri yaralıyı alarak Bayramiç Devlet Hastanesine kaldırdı. İhbar üzerine evin bahçesinde inceleme yapan polis, açık pencerenin olduğu yerde 1 çift küpe ve bir yüzük buldu. Olayın izini süren polis, daha öncede hırsızlık olaylarına karıştığı anlaşılan şüpheli üzerinde yoğunlaştı. Evden çalındığı öne sürülen 600 TL para ile 1 bilezik şüphelinin üzerinden çıktı. Ayağı kırık olan zanlının kaldırıldığı Hastanenin çöp kutusunda da ziynet eşyalarının bulduğu öğrenildi. Polis hırsızlık olayı ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.